Azərbaycan Rus Dram Teatrı Belarusda keçirilən beynəlxalq forumda iştirak edib
Azərbaycan Dövlət Akademik Rus Dram Teatrı ilk dəfə olaraq martın 20-dən 27-dək Mogilevdə (Belarus) keçirilən “[email protected]” Beynəlxalq Gənclər Teatr Forumunda iştirak edib.
Baki-baku.az xəbər verir ki, tamaşaçılara teatrın baş rejissoru, Azərbaycanın Xalq artisti Aleksandr Şarovskinin “Kresloda oturan kişiyə məhəbbət məzəmməti” tamaşası təqdim olunub. Baş rolu Azərbaycanın Xalq artisti Natalya Şarovskaya ifa edib. Tamaşa tamaşaçıların gurultulu alqışları ilə başa çatıb.
Teatrın direktor müavini, Əməkdar mədəniyyət işçisi İlham Məmmədov genişmiqyaslı festivalın təşkilatçılarına minnətdarlığını bildirib, Mogilev vilayət icraiyyə komitəsinin mədəniyyət şöbəsinin müdiri Aleksandr Jiqunun rolunu qeyd edib və göstərdiyi dəstəyə görə Azərbaycan Mədəniyyət Nazirliyinə təşəkkür edib.
Azərbaycanın bütün məscidlərində martın 30-da Ramazan bayramı münasibətilə bayram namazları qılınacaq.Baki-baku.az xəbər verir ki, bununla bağlı Qafqaz Müsəlmanları
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Baki-baku.az-a verilən məlumata görə, mülayim cənub-şərq küləyi əsəcək.